Jdi na obsah Jdi na menu
 


PLIVÁNÍ KRYSAŘÍKEM NA DÁLKU

6. 12. 2007

Bylo to o babím létě a na návštěvu přijela Alžběta ze Zámecké cesty se svými dvěma tříměsíčními dcerami.

S Carminem se hned poznali a po tom, co Alžběta představila otci Carminovi obě, po bernsku velmi způsobně vychované dcerky, proháněli se chvíli všichni po zahradě.

Mezi prohánějícím se psovstvem samozřejmě nesměl chybět ani náš krysařík Bohoušek. Běhal se i se svým napoleonským komplexem a byl ze všech nejrychlejší. Alžběta i obě Carminovy dcerky se k Bohouškovi chovaly velmi distingovaně. Ani jednou na něho nešláply a nechaly se způsobně očichat. Alžběta je statná bernská dáma a Bohoušek samozřejmě nedosáhl tam, kde se psi běžně očichávají. Svrchu na něho hleděla, čichla k němu, olízla ho, kroutila hlavou a pak si ho přestala všímat a odklusala. Bohouš ovšem pochopil její chování tak, že s ním laškuje a okamžitě se do ní zamiloval.

Po chvíli odešla Alžběta s Carminem pod jabloň, ulehli bok po boku a jejich dcery se uložily vedle nich a usnuly. Bohouš konečně dostal příležitost projevit Alžbětě svoje city. Přiskočil, lépe řečeno vylezl na Alžbětinu přední nohu a předváděl velmi, velmi směšné pohyby. Alžběta nevěřila svým očím a současně jí to pochopitelně lichotilo, že je i po dětech takhle moc přitažlivá. Carminovi se ovšem nelíbilo, že se Bohouš takhle veřejně dvoří jeho dámě. Vstal, stoupl si nad Bohouše, chvíli pozoroval a tiše zavrčel. Bohouš sestoupil z Alžbětiny nohy a dělal jakoby nic. Dal ouška dozadu a velice pomalu odešel asi půl metru. Carmino se opět uložil vedle Alžběty.  Po chvilce ale Bohoušovi otrnulo a znovu nastoupil na Alžbětinu nohu. Carmino zase tiše zavrčel, ale Bohouš tomu nevěnoval pozornost a to už bylo na Carmina moc! Během jedné vteřiny Carmino vyskočil a s neuvěřitelnou rychlostí nasál Bohouše do mordy. Všichni jsme ztuhli a nevěřili vlastním očím. V následující vteřině už Carmino Bohouše vyplivnul do vzdálenosti dvou metrů. To všechno se odehrálo v naprostém tichu, takže obě Carminovy dcery spaly dál a o ničem nevěděly. Bohouš se ve vzduchu zorientoval a dopadl na všechny čtyři. A ihned po dopadu ještě kousek popoběhl asi tak, jako když parašutista dopadne na zem a potom  běží, aby se nezamotal do padáku. Krom toho, že Bohoušek byl celý oslintaný, vůbec nic mu nebylo. V následující chvíli popošel bokem ke Carminovi a v podřízeném postoji se nechal Carminem očichat, pak s sebou plácl na záda, olízl Carminovi hubu a tím bylo vše vyjasněno. Od té doby mají s Carminem jasno a Bohoušek slíbil, že Carminovy manželky už navždycky nechá napokoji.